facebook  twitter  instagram whatsApp

Kırışıklık Tedavisi

Yüzümüzde aşırı çalışan mimik kasları dinamik yüz çizgilerine yol açıyor ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteriyor. Bu çizgilerin cerrahi ile giderilmesi çok zahmetli olabiliyor. Kırışıklık tedavisi maddesini yüzdeki seçilmiş mimik kaslara injekte ederek en az dört ay süreyle size daha çekici ve daha genç bir görünüm kazandırıyoruz.

Uygulama yirmi dakika sürüyor ve hemen normal yaşamınıza dönebiliyorsunuz.

 • "Kaşlarımın arasındaki çizgi beni aslında olmasamda, kızgın gösteriyor."
 • "Alnımdaki çizgiler beni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor."
 • "Gülmeyi seviyorum, ama göz kenarlarım çok fazla kırışıyor."
 • "Kaşlarımın daha fazla kalkık olmasını isterdim."

Belki sizde bu tip bir yakınma içerisindesiniz veya BOTOX® 'u merak ediyorsunuz ve daha fazlasını bilmek istiyorsunuz. Ve BOTOX®'un sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsunuz.

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklıklar Nasıl Olur?

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir.

Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

 

Kimler Kırışıklık Tedavisi İçin Uygundur?

18-65 yaş aralığı içerisindeyseniz ve olabileceğinizin en iyisini görünmek istiyorsanız kırışılık tedavisi sizin için uygundur. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek kırışıklık tedavisinin faydalarını keşfetti. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil , öğretmenler, anneler ve iş dünyasından ve hayatın her alanından insanlar.

 

Kırışıklık Tedavisi Nedir?

 • Kırışıklık tedavisi zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır.
 • Yirmi dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 ila 6 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar.
 • Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

Kırışıklık Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

 • Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri kırışıklık tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.
 • Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir.
 • Ayrıca el,ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Uygulama Nasıl Olur?

Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda BOTOX® enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz.

 

Kırışıklık Tedavisi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kırışıklık Tedavisi'nin etkisi 4 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadır.

 

Yan Etkisi Var Mıdır?

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

 

Kırışıklık Tedavisi Uygulamaları Ağrılı Mıdır?

Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur. Uygulama tamamlandığında genellikle hiçbir ağrı kalmaz.

 

Uygulamaya Devam Etmezsem Kırışıklıklarım Daha Kötüye Gider Mi?

Hayır. Kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

 

Uygulama Öncesi Dikkat Edilecek Noktalar

 • Doktorunuza, mevcut sağlık sorunlarınız ve varsa kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında bilgi veriniz.
 • Gebelik ve süt verme hallerinde kırışıklık tedavisi uygulaması önerilmez.
 • Kırışıklık tedavisi uygulanacak bölgede daha önce herhangi bir ameliyat geçirmiş iseniz veya ağır nörolojik hastalıklarınız varsa bu konuda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 Kırışıklık Tedavisi, Botoks, Dolgu

 

Yorumlar   

0 #8 Simetri Estetik 03-04-2017 12:59
Alıntılandı ayşe:
merhabalar.alındaki ince mimik çizgilerini tedavi etmek için scarlet cihazı mı yoksa botoks mu etkili olur. sürekli yapıldığında botoksun tedavi edici özelliği var mı ? ne önerirsiniz

Merhabalar Ayşe Hanım,
Belirtmiş olduğunuz kırışıklıklar için scarlet de botoks da uygulanabilir. dolgu ile kombin edilerek de uygulama yapılabilir. Bunun net cevabını söylemek için sizi muayene etmemiz ve yapılabilecekleri gördükten sonra belirlemememiz gerekir. Dilediğiniz zaman görüşmeye 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.Görüşmek dileğiyle iyi günler.
Alıntı
+3 #7 ayşe 03-04-2017 08:45
merhabalar.alındaki ince mimik çizgilerini tedavi etmek için scarlet cihazı mı yoksa botoks mu etkili olur. sürekli yapıldığında botoksun tedavi edici özelliği var mı ? ne önerirsiniz
Alıntı
0 #6 Simetri Estetik 15-11-2016 13:42
Alıntılandı ayşe yağmur başaran:
Çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

Biz teşekkür ederiz vaktinizi bize ayırdığınız için.
Alıntı
+2 #5 ayşe yağmur başaran 15-11-2016 09:53
Çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık.
Alıntı
0 #4 Simetri Estetik 29-02-2016 09:06
Alıntılandı ebru eldemir:
hocam acaba ultraskin tedavi yöntemiyle cilt kırışıklığı tedavisi yapıyormusunuz? botoks tedavisi fiyatı ile scarler tedavisi fiyat farkı ne kadar acaba?

Merhabalar,
Kırışıklıklarınız için ameliyata gerek duyulmadan ultraskin cihazı ile uygulama sonrası direk olarak etkiyi görmeniz mümkün. Derinliğine göre 2 ya da 3 seans planlanabilir. Dilediğiniz zaman ücretsiz görüşmeye 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Alıntı
+2 #3 Ömer Edk 29-02-2016 05:48
Hocam 21 yaşındayım ama boynumda kırışıklıklar var bu genetik bizde sanırım annemde dayımdada var ben bu grüntüden hoşlanmıyorum uygulamalarınızla ne kadar sürede çözüme kavuşur veya bu yaşta tedavi uygun mudur saygılar sevgiler.
Alıntı
+1 #2 Simetri Estetik 02-02-2016 21:05
Alıntılandı ebru eldemir:
hocam acaba ultraskin tedavi yöntemiyle cilt kırışıklığı tedavisi yapıyormusunuz? botoks tedavisi fiyatı ile scarler tedavisi fiyat farkı ne kadar acaba?

Merhabalar Ebru Hanim
Ultraskin cihazı bunyemizde mevcut olup kırışıklıklar ve iz tedavilerinde başarılı sonuçlar almaktayiz.Botoks ve scarlet arasında fiyat farki alinan sonuçlar degerlendirdiginde cok fazla olmadığını göreceksiniz..Maalesef buradan fiyat belirtememekteyiz.Dilediginiz zaman görüşmeye bekleriz.
Alıntı
+2 #1 ebru eldemir 02-02-2016 20:55
hocam acaba ultraskin tedavi yöntemiyle cilt kırışıklığı tedavisi yapıyormusunuz? botoks tedavisi fiyatı ile scarler tedavisi fiyat farkı ne kadar acaba?
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

İLETİŞİM

Muayenehane:
Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, Kayseri

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
0530 229 0849
Bir Soru Gönderin
1000 sola karakterler
Dosya Ekle